Kończą się wakacje? Czas więc na dotacje! Konkurs w województwie wielkopolskim

Szanowni przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego, zapraszamy Was do nawiązania z nami współpracy przy skutecznym pozyskaniu środków dla Waszych firm. Jeszcze przez miesiąc można składać wnioski o dofinansowanie w ramach Działania 1.5.2  Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu – RPO Wielkopolska. Poniżej szczegóły z tym związane:

Kiedy: 6.08.2018 – 28.09.2018

Kto może składać wnioski: Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa

Na co można otrzymać dofinansowanie: wsparciem zostaną objęte wysoko innowacyjne projekty (wdrażające innowacje procesowe, produktowe, nietechnologiczne) poprzez inwestycje w:

- środki trwałe;

- wartości niematerialne i prawne (inwestycje w transfer technologii poprzez nabycie praw patentowych, licencji, know-how, lub nieopatentowanej wiedzy technicznej).

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu:

- mikro i małe przedsiębiorstwa 45% kosztów kwalifikowalnych;

- średnie przedsiębiorstwa 35% kosztów kwalifikowalnych.

 Minimalna wartość dofinansowania: 50 000,00 PLN

Maksymalna wartość dofinansowania: 5 000 000,00 PLN

Specjaliści z CC Center gwarantują najwyższy poziom profesjonalnej obsługi poparty kilkunastoletnim doświadczeniem oraz faktem pozyskania dofinansowania dla klientów na poziomie przekraczającym już 60 milionów złotych.

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 500 150 757

Kończą się wakacje? Czas więc na dotacje! Konkurs w województwie śląskim

Uwaga! Ważna i dobra wiadomość dla przedsiębiorców z województwa śląskiego. Jeszcze przez trzy tygodnie mogą ubiegać się o dodatkowe środki dla swoich firm, składając wniosek w konkursie ogłoszonym w ramach działania 3.3 TECHONOLOGIE INFORMACYJNO – KOMUNIKACYJNE W DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.

Poniżej przedstawiamy szczegóły związane z tym konkursem.

 Beneficjenci: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w woj. Śląskim

Nabór wniosków: 18.09.2018

Kwota dofinansowania projektu:

  • minimalna kwota: 50 000PLN
  • maksymalna kwota: 500 000PLN

Regionalna pomoc inwestycyjna (zakupy w projekcie)

      - 45 % kosztów kwalifikowalnych dla mikro oraz małych przedsiębiorstw,

      - 35 % kosztów kwalifikowalnych dla średnich przedsiębiorstw.

Pomoc na usługi doradcze na rzecz MŚP

      - 50 % kosztów kwalifikowalnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Pomoc na innowacje procesowe i organizacyjne

      - 50 % kosztów kwalifikowalnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Pomoc de minimis na szkolenia

- 50 % kosztów kwalifikowalnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.


Wykaz kosztów kwalifikowanych:

    a) Regionalna pomoc inwestycyjna (35-45%):

Koszty nabycia nowych środków trwałych - sprzętu informatycznego, bezpośrednio związanych z wdrażaną technologią (w tym m.in.: koszty zakupu, wytworzenia, instalacji, montażu, pierwszego uruchomienia, transportu, opakowania, rozładunku, koszty sprawdzenia i przystosowania nabytego sprzętu, koszty szkolenia personelu, instruktażu)

Koszty nabycia nowych wartości niematerialnych i prawnych bezpośrednio związanych z wdrażaną technologią, w szczególności zakup licencji i oprogramowania (w tym m.in.: koszty zakupu, wytworzenia, instalacji, montażu, pierwszego uruchomienia, koszty sprawdzenia i przystosowania nabytego oprogramowania, koszty szkolenia personelu, instruktażu).

Koszty nabycia nowych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w formie leasingu finansowego poniesione w okresie realizacji projektu; kwalifikowalne są: - raty kapitałowe leasingu finansowego z obowiązkiem zakupu aktywów przez beneficjenta po wygaśnięciu umowy leasingu (umowa leasingowa podpisana po złożeniu wniosku o dofinansowanie); - raty kapitałowe leasingu finansowego, poniesione do roku od podpisania umowy o dofinansowanie.

    b) Pomoc na usługi doradcze na rzecz MŚP (50%)

Koszty usług doradczych świadczonych przez doradców zewnętrznych - w tym m.in. zakup usług doradczych: -związanych z zastosowaniem i wykorzystaniem środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, -niezbędne do wdrożenia zakupionych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, -dotyczące opracowania dokumentacji źródłowej/konstrukcyjnej nowego systemu, -w zakresie zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwie.

    c)Pomoc na innowacje procesowe i organizacyjne (50%)

Koszty personelu (umowa cywilnoprawna, umowa o pracę), w przypadku personelu zaangażowanego w wytworzenie środka trwałego/wartości niematerialnej i prawnej.

    d) Pomoc de minimis na szkolenia (50%)

Koszty szkoleń związanych z realizacją projektu w zakresie zastosowania narzędzi TIK w przedsiębiorstwie - szkolenia dla pracowników Wnioskodawcy - użytkowników oprogramowania i sprzętu.

Serdecznie zapraszamy do współpracy przy wypełnianiu wniosku i skutecznym ubieganiu się o wsparcie. Specjaliści z CC Center oferują kompleksową obsługę projektu od przygotowania dokumentów aplikacyjnych, po końcowe rozliczenie. Warto nam zaufać tak, jak uczyniło to ponad 600 beneficjentów, którym skutecznie pomogliśmy w pozyskaniu łącznie ponad 60 milionów złotych dofinansowania.

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 500 150 757

Nabór wniosków o dofinansowanie w województwie podkarpackim

Depositphotos 41805865 sSerdecznie zapraszamy do współpracy przedsiębiorców z podkarpackiego. Zarząd tego województwa ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w obszarze badań przemysłowych, prac rozwojowych oraz ich wdrożenia. Oto szczegóły z tym związane:

Kiedy:

31 sierpnia 2018, od godziny 8:00 (dzień rozpoczęcia naboru)

31 października 2018, do godziny 15:30 (dzień zakończenia naboru)

Termin rozstrzygnięcia konkursu:

29 marca 2019 r.

Kto może składać wnioski:

mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

W ramach Działania 1.2 Badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz ich wdrożenia, Typ projektu: Prace B+R dofinansowaniu podlegają projekty przedsiębiorstw obejmujące realizację badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych lub wyłącznie eksperymentalnych prac rozwojowych, w tym prac demonstracyjnych, projektów pilotażowych, walidacji/testowaniu nowych lub ulepszonych produktów, procesów lub usług w otoczeniu stanowiącym model warunków rzeczywistego funkcjonowania, których głównym celem jest dalsze udoskonalenie techniczne produktów, procesów lub usług, a ostateczny kształt zasadniczo nie jest jeszcze określony, włącznie z uruchomieniem pierwszej produkcji na bazie wyników prac B+R i przygotowaniem do wdrożenia wyników prac B+R w działalności gospodarczej.

Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy zespołu CC Center. Z nami przygotowanie wniosku, jego przeprowadzenie i rozliczenie będą bezpieczne i wygodne.

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
+48 500 150 757

Dotacyjne lato z CC Center

Na przełomie lipca i sierpnia ogłoszony zostanie nabór wniosków do konkursu inwestycyjnego dla przedsiębiorców z Dolnego Śląska. W jego ramach firmy działające na terenie województwa będą mogły aplikować o unijne środki na zakup maszyn, linii produkcyjnych oraz innych urządzeń wykorzystywanych w codziennej pracy. CC Center Rakoczy i Partnerzy sp.j. zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu w celu omówienia możliwości skutecznego pozyskania dotacji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu, realizacji i rozliczaniu unijnych projektów. Nasi specjaliści wspierają rodzimych przedsiębiorców od momentu wejścia Polski do UE. Do tej pory pozyskaliśmy i z powodzeniem rozliczyliśmy wnioski na łączną kwotę blisko 60 milionów złotych. Nieco później, bo we wrześniu ogłoszony zostanie podobny konkurs na dotacje proinwestycyjne, ale tym razem będzie on dedykowany firmom z terenu Wielkopolski. Z kolei do 28 czerwca potrwa konkurs związany z badaniami i rozwojem na Górnym Śląsku. Również w przypadku tych dwóch pozostałych inicjatyw zapraszamy przedsiębiorców do nawiązania z nami współpracy.

http://cc-center.pl/kontakt

Pozostałe artykuły

Wyszukiwarka